Optymalizacja

Optymalizacja strony jest tak naprawdę nieodłącznym elementem każdego procesu pozycjonowania. To dzięki optymalizacji strona staje się bardziej przyjazna wyszukiwarkom i zaczyna się ładnie wyświetlać w wyszukiwarce na wpisywane przez użytkowników zapytania. O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać dokonując optymalizacji?

  • Na pewno warto zoptymalizować Title, opis Meta description, opłaca się dodać także kilka podstawowych słów kluczowych. Co prawda te atrybuty nie mają takiego znaczenia jak miały kiedyś, nadal jednak warto wziąć je pod uwagę.

  • Zaleca się wygenerowanie site mapy serwisu, a następnie dodanie jej do zweryfikowanego narzędzia Google Search Console. Narzędzie dla webmasterów można w prosty sposób zweryfikować poprzez meta tagi, jeśli strona jest postawiona na jednym z darmowych silników, jeśli natomiast jest to autorski CMS, można wykorzystać opcję przesłania pliku html.

  • Warto skrupulatnie i szczegółowo opisać wszelkie grafiki tak, aby każdy obrazek posiadał odpowiedni atrybut ALT.

  • Ważna jest także przejrzysta struktura nagłówków H1, H2 itd.

  • Zaleca się dokładne przejrzenie struktury wewnętrznych ULRi tak, aby była ona jak najbardziej przejrzysta i klarowna.

  • Podczas optymalizacji warto wziąć także pod lupę treści, jakie są zamieszczone na stronie, która ma być przez nas pozycjonowana. Kiedy już zostaną określone słowa kluczowe do pozycjonowania, warto zoptymalizować treści pod ich kątem, na przykład dodając tekst optymalizacyjny na stronie głównej.


Archiwa