Szansa vs. Ryzyko

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach pozycjonowanie jest bardzo potrzebne firmom z wielu różnych branż. Tak naprawdę bez tego rodzaju działań, nie ma większych możliwości, aby jakaś firma została zauważona przez klientów w sieci.

Wszystko dlatego, że dziś marketing, social media czy działania PR nie są wystarczające w osiągnięciu dobrych wyników. Po prostu potrzeba czegoś więcej i to właśnie może nam zagwarantować profesjonalne pozycjonowanie stron.

Gdzie szukać pomocy?

Samo podjęcie decyzji o rozpoczęciu pozycjonowania naszej strony www jest dopiero początkiem zmian. Problemem jest natomiast zatrudnienie odpowiedzialnych osób, którzy mądrze zajmą się promocją naszej strony czy sklepu internetowego. Czasami możemy natrafić na ludzi, którzy tylko podają się za fachowców z branży SEO. Ważne, żeby takie osoby nie spowodowały nam strat. Głównym zagrożeniem jest bowiem zafiltrowanie strony internetowej, co poprzez działania Google’a jest teraz coraz bardziej prawdopodobne.

Czy grożą nam jakieś kary?

Otóż Google stosuje sporo różnych kar w ramach złego pozycjonowania. O czym dokładniej mowa? Przede wszystkim jedną z najmocniejszych kar okazuje się być tak zwany ban. Tego rodzaju upomnienie dostaje strona internatowa, która posiada spamerskie linki. W konsekwencji strona przestaje być indeksowana w wyszukiwarce internetowej.


Archiwa