Warsztat pozycjonera

W codziennej pracy pozycjonera przydaje się wiele różnego rodzaju narzędzi, które ułatwiają pracę i pomagają zdiagnozować kondycje pozycjonowanych stron. Część z nich pozwala też zaoszczędzić czas wykonując wiele żmudnych czynności za nas. Na jakie narzędzia na pewno warto zwrócić uwagę?

  1. Narzędzia do automatycznego zliczania pozycji- w momencie, kiedy pozycjonujemy wiele stron, ciężko jest samodzielnie zliczać pozycje dla każdego klienta na wszystkie frazy. Można korzystać z narzędzi dostępnych online, a dodatkowo, narzędzia w wersji instalacyjnej na serwerze, takie jak chociażby webtools, pozwalają zliczać pozycje lokalne, wymuszając sprawdzanie poprzez dane miasto dzięki dodaniu odpowiednich proxy.

  2. Narzędzia do analizy profilu linków– w obrębie tej kategorii znajduje się Search Console, którą zawsze warto zweryfikować, przydadzą się także popularne narzędzia dostępne online, takie jak Ahrefs czy Majestic.com.

  3. Narzędzia automatyzujące linkowanie– kiedyś bardzo popularne i często wykorzystywane, obecnie stosowane raczej do podlinkowywania dołów piramid linkujących. W obrębie tej kategorii możemy zdecydować się na Publikera, Addera czy Don Linkage.

  4. Narzedzia wspomagające oczyszczanie profilu linków– z pewnością przyda się SeoOdkurzacz, a także dostęp do strony Link Detox. Dzięki tym narzędziom możemy szybko zdiagnozować linki o słabej jakości, które bardziej szkodzą pozycjonowanej stronie niż przynoszą jej jakiekolwiek korzyści.


Archiwa